Linki sponsorowane

Kto może skorzystać z kuponów Google Adwords?

Kupony skierowane są dla nowych użytkowników, którzy założyli konto w Google Adwords, nie wcześniej niż 14 dni przed wprowadzeniem kuponu. Jeżeli będziemy chcieli wprowadzić kupon dla starszych kont, niestety ale będzie to niemożliwe. Aby otrzymać dodatkowe 200 lub 250zł na kliknięcia w linki sponsorowane, trzeba jednak najpierw wydać minimum 100zł. Czyli nie obędzie się bez dokonania wpłaty na konto bankowe Google.

Gdzie można wygenerować kody promocyjne?

Aby otrzymać kupon, dzięki któremu zyskamy dodatkowe środki na reklamę, musimy wejść na http://www.google.pl/adwords/coupons/
Pojawi się wówczas formularz z polem w które trzeba wpisać adres e-mail. Po jego wpisaniu klikamy „Odbierz kod” i wygeneruje się wówczas nasz kod, który następnie wprowadzimy, podczas zakładania konta, lub w zakładce z płatnościami klikając w „Zarządzaj kodami promocyjnymi” w panelu Google Adwords.

Kupony Google Adwords - kod

Ważne: Kupony dostępne są darmo – nie trzeba za nie płacić. Czasami w Internecie pojawiają się oferty sprzedaży takich kuponów – nie dajcie się nabrać.

Czy można wykorzystać wiele kuponów do promocji jednej strony internetowej?

Do jednego konta Google Adwords możemy wprowadzić tylko jeden taki kod promocyjny.

A co jeśli założymy drugie konto w Google Adwords wygenerujemy kupon i będziemy promować tą samą stronę? Czy Google umożliwia takie działania?

Google nie przypisuje jednej domeny do jednego konkretnego konta w Google Adwords, tak więc możemy promować wybraną domenę, prowadząc kampanie na różnych kontach.

Tylko czy to oznacza, że możemy zakładać bardzo dużo kont, wpłacać po 100zł wykorzystywać kupon za 200zł i zakładać kolejne konto?

Osobiście nigdy tego nie sprawdzałem, ale sądzę że gdybyśmy tak działali, to wcześniej czy później Google to zauważy i będzie mogło to się źle skończyć dla naszej promowanej domeny.

Author: ZAKI

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *